• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Партія Макрона мінімально програє у першому турі парламентських виборів

У першому турі парламентських виборів у Франції, який пройшов 12 червня, блок лівих партій Жан-Люка Меланшона лідирує з мінімальним відривом від блоку "Разом!" президента Еммануеля Макрона

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ Франції, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Так, ліві партії одержують 25,7% голосів виборців, тоді як блок "Разом!" на чолі із президентом Емманюелем Макроном отримав 25%.

На третьому місці – партія "Національне об'єднання" Марін Ле Пен, яка йшла на вибори самостійно, з результатом 19,3%, тоді як блок правих партій "Республіканці" заздалегідь отримує лише 11,6%.

Як зазначає видання Le Figaro, незважаючи на друге місце у першому турі блок "Разом!" має шанси здобути більшість голосів за результатами другого туру парламентських виборів.

За оцінками, "Разом!" можуть отримати від 275 до 310 місць у Національній асамблеї – для абсолютної більшості потрібні 289 депутатів.

Якщо Макрон отримає лише відносну більшість, він буде змушений співпрацювати з іншими парламентськими групами для затвердження своїх законів.

На попередніх виборах 2017 року центристська партія Макрона "Вперед, Республіка!" отримала абсолютну більшість місць — 308, а в об'єднанні з партією "Демократичний рух" центристський блок налічував 350 депутатів.

Другий тур виборів відбудеться 19 червня.

Як повідомляла "ДС", 27 квітня Еммануеля Макрона оголосили переможцем президентських виборів у Франції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua