• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Пентагон просить збільшити оборонний бюджет: готується до можливого протистояння з Китаєм

Міністерство оборони США закликало Конгрес затвердити проєкт оборонного бюджету на 842 млрд доларів, який передбачає збільшення сил в Азії та інших регіонах

Пентагон
Пентагон просить збільшити оборонний бюджет
Реклама на dsnews.ua

Таку пропозицію керівництво Пентагону озвучило під час слухань у Комітеті з питань асигнувань Палати представників США, передає "ДС" з посиланням на Associated Press.

"Це бюджет, який ґрунтується на стратегії, він зумовлений серйозністю нашого стратегічного протистояння з Китайською Народною Республікою", — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Він також вказав на розвиток нових бойових технологій у світі, зокрема гіперзвукової зброї.

Остін уточнив, проєкт нового бюджету передбачає понад 9 млрд доларів на нарощування військового потенціалу в Тихому океані, а також для захисту союзників. Це на 40% більше, ніж наразі має оборонний бюджет США.

Як зазначається, очільник Пентагону виступив із заявою на тлі візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до Москви, який посилив занепокоєння щодо потенційної підтримки Росії з боку Китаю, а також збільшення загрози для країн Заходу.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі наголосив, що дії Китаю "спрямовують його на шлях конфронтації та потенційного конфлікту з його сусідами та, можливо, зі Сполученими Штатами". Він наголосив, що стримування та підготовка до війни є "надзвичайно дорогим" задоволенням, але не таким дорогим, як ведення війни.

На переконання Міллі, проєкт нового бюджету "запобігає війні та готує США до її ведення, якщо в цьому виникне необхідність".

Як писала "ДС", Ллойд Остін заявляв, що Росія є загрозою для США, а щодо Китаю необхідно проводити політику "стратегічної конкуренції".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua