• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

"Перетворюють на смертоносних чудовиськ": Росія розродилася страшилками про "досліди" США над воїнами ЗСУ

На засіданні комісії Ради Федерації з розслідування "діяльності американських біолабораторій в Україні" обговорювали досліди, які у "лабораторіях" нібито ставили на українських військовослужбовцях з метою їхнього "перетворення на смертоносних і небезпечних чудовиськ"

Письменниця Мері Шеллі працює над романом "Франкенштейн або Сучасний Прометей", ілюстративне фото
Письменниця Мері Шеллі працює над романом "Франкенштейн або Сучасний Прометей", ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіли співголови комісії, віцеспікери Ради Федерації та Держдуми Росії Костянтин Косачов та Ірина Ярова, передає "ДС" з посиланням на Комерсант.

За словами Косачова, аналіз заборів крові у полонених українських військових показав, що "за цілою низкою захворювань, у тому числі атипових для території України, вміст відповідних речовин у рази перевищує допустимі норми". Це означає, що "над ними ставилися досліди і на території України проводилися експерименти з вкрай небезпечних захворювань, які за певних обставин могли поширюватися в військових цілях", — заявив сенатор.

Ірина Ярова додала, що в крові українських військовослужбовців також знайдено "сліди наркотиків", "дуже високі титри з гепатиту А" та "лихоманка Західного Нілу".

"І ми бачимо: та жорстокість і звірства, з якою поводяться військовослужбовці України, ті злочини, які вони скоюють щодо мирного населення, ті жахливі злочини, які вони скоюють щодо військовополонених, підтверджують, що все це єдина система управління та створення найжорстокішої "Машини із вбивства, реалізовувалася під керуванням Сполучених Штатів, — заявила Ірина Ярова. — І ті допінги, які їм, як і раніше, дають для того, щоб взагалі нейтралізувати останні сліди людської свідомості і перетворити їх на жорстокі і смертоносні чудовиська, теж це підтверджують".

Кандидат біологічних наук генетик Кирило Волков сказав у коментарі виданню, що не вважає виявлені у полонених захворювання "атиповими для України". За його словами, зараз є загальний тренд на поширення субтропічних хвороб, і в південних областях Росії теж фіксуються випадки лихоманки Західного Нілу, при цьому гепатит А взагалі типове захворювання.

Він зазначив, що справді є речовини, які змінюють свідомість та призводять до агресивності, проте висловлювання російських парламентаріїв щодо "біологічних атак" Волков назвав гіпертрофованими.

Як повідомляла "ДС", міністерство оборони Росії раніше заявило, що американські фахівці в Україні нібито займалися вивченням іксодових кліщів – переносників цілої низки особливо небезпечних інфекцій. Там запевняють, що "кліщів збирали переважно на південному сході України, де розташовані природні осередки інфекцій, характерних для території Росії". У міноборони країни-агресорки заявили, що нібито це "збіглося зі стрімким зростанням захворюваності українського населення на кліщовий бореліоз, а також збільшенням чисельності кліщів у низці прикордонних з Україною російських регіонів.

Нагадаємо, Організація об'єднаних націй спростувала російські фейкові новини про лабораторії біологічної зброї в Україні ще у березні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua