• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Під Бєлгородом впала нова "українська ракета": у СІТ кажуть – прилетіла з боку РФ

Після вибухів на нафтобазі та складах боєприпасів російські ЗМІ 1 квітня повідомили, що на Бєлгородщині впав ще один снаряд, "випущений з боку України". Журналісти СІТ утім вважають, що ракета прилетіла з території РФ

Реклама на dsnews.ua

Про падіння нового снаряду повідомили російські ТАСС і РБК, передає "ДС".

Вчора, 1 квітня, пропагандисти заявили, що "випущений з боку України снаряд" впав у селі Микільське Бєлгородської області, жертв та руйнувань немає.

Цій новині передували попередні два вибухи у Бєлгороді на нафтобазі та складі боєприпасів, які російські ЗМІ також пробували "приписати" українським силам.

У місцевому МНС заявили, що "було чути хлопок, інших даних немає".

Натомість журналісти-дослідники Conflict Intelligence Team (CIT) визначили, що ракета, яку нібито запустили з території України і яка впала під Бєлгородом, насправді випустили з північного сходу, тобто з РФ.

"Нам вдалося геолокувати місце зйомки в момент влучення ракети. Виявилося, що відеореєстратор знімає у південно-східному напрямку, а ракета прилітає ліворуч, тобто зі сходу чи північного сходу, а отже, з території Росії.

Розміри вирви змушують припустити, що боєприпас, що залишив її, був крилатою або балістичною ракетою. Нам невідомо про використання українською стороною крилатих ракет у цьому конфлікті, а українська балістична ракета прилетіла б із боку українських позицій, тобто із заходу чи південного заходу.

Крім того, за словами бєлгородського губернатора Гладкова, ще одне схоже потрапляння було водночас неподалік Ясних Зор Бєлгородської області. Враховуючи, що Ясні Зорі знаходяться приблизно за напрямом польоту ракети від Микільського, цілком можливо, що це потрапляння відноситься до того ж інциденту.

Ми не можемо однозначно стверджувати, чи спричинив інцидент збій, який викликав схід ракети з курсу, чи помилка наведення. Враховуючи те, що ця подія майже не висвітлювалася у російських федеральних ЗМІ, навмисна російська провокація із запуском ракети російською територією з метою звинуватити Україну є малоймовірною.

Так чи інакше, на відміну від атаки на нафтобазу (і, можливо, деякі інші об'єкти) ми готові виключити причетність України до цього інциденту", — написали у СІТ.

Відзначимо, не йдеться про попередні два вибухи у Бєлгороді на нафтобазі та складі боєприпасів, які російські ЗМІ також пробували "приписати" українським силам.

Нагадаємо, 29 березня в районі російського Бєлгорода неподалік українського кордону пролунали потужні вибухи. Як стало відомо, вибухи пролунали на складах боєприпасів. Причинами вибухів міська влада називала "людський фактор", водночас журналіст Юрій Бутусов стверджував, що це робота українських військових.

У Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО вважають основними версіями вибухів на військових складах у Бєлгородській області Росії "людський фактор", а також намагання приховати сліди корупції у армії РФ.

Вже 1 квітня у російському Бєлгороді пролунали нові вибухи — на цей раз на нафтобазі. Місцева влада звинувачує "українські гелікоптери", які нібито підірвали підприємство.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна не має відношення до вибухів нафтобази в російському Бєлгороді.

Відзначимо, президент Володимир Зеленський в інтерв'ю західним ЗМІ відмовився коментувати, чи вибухи в російському Бєлгороді відбулись внаслідок удару українських сил.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua