• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

"Підігрування Путіну": українська діаспора та група підтримки України у Конгресі США засудили заяви Спартц щодо Єрмака

Український конгресовий комітет Америки засудив звернення конгресменки Вікторії Спартц щодо можливих російських зв’язків глави ОПУ Андрія Єрмака. Співголова групи на підтримку України в Конгресі США Марсі Каптур звинуватила свою колегу у необачній допомозі президенту Росії Путіну

Реклама на dsnews.ua

З обома заявами ознайомилась "Європейська правда", передає "ДС".

Каптур, яка належить до Демократичної партії, наголосила на тому, що Конгрес США на чолі з групою підтримки України переважною більшістю членів з обох партій ініціював підтримку України в її героїчних зусиллях захистити батьківщину та припинити жорстоку війну Росії.

"Хоча деякі члени можуть прагнути посіяти розбіжності та розпалити напруженість, загалом Конгрес Сполучених Штатів твердо підтримує президента Зеленського та його керівництво, у той час як Україна бореться за своє виживання", — заявила Каптур, маючи на увазі публічну позицію Вікторію Спартц.

Каптур наголосила, що рівень та масштаби співпраці США з офісом президента Зеленського "не дають підстав сумніватися у лояльності будь-якого чиновника", та звинуватила Спартц у грі на руку Путіну.

"Ті, хто поширює дикі наративи, спрямовані на підрив позицій українських чиновників під час війни, необачно допомагають Путіну та його пропагандистам. Сполучені Штати віддані перемозі України, і український народ не має більшого друга, ніж Сполучені Штати", — запевнила Каптур.

Вона додала, що США як союзники продовжать працювати пліч-о-пліч з президентом Зеленським і його офісом, щоб покласти край війні.

Також Український конгресовий комітет Америки, найбільша організація, що представляє українську громаду у США, засудила спроби підірвати довіру між країнами після заяв членкині Палати представників Вікторії Спартц.

"Як представницька організація 2 мільйонів американців українського походження, Український Конгресовий Комітет Америки (УККА) засуджує спроби підірвати або порушити довіру між нашими двома країнами.

Стратегічна мета президента Зеленського та його команди національної безпеки, які всі залишалися в Києві протягом війни, полягає в тому, щоб отримати підтримку з боку демократичної коаліції держав у їхній боротьбі проти геноцидальної загарбницької іноземної сили", — йдеться у заяві.

В УККА вважають, що наративи про ослаблену розділену українську державу, поширювані російською дезінформацією, мають на меті підірвати суспільну підтримку адміністрації президента Зеленського та завдати шкоди важливим стратегічним відносинам між США та Україною.

"Під час війни лише єдність із визначеною метою та стратегією призведе до остаточної перемоги… Ми повинні залишатися єдиними в нашій підтримці України, оскільки вона захищає західні демократичні цінності та ідеали від небезпек авторитаризму та геґемонії", — сказано у заяві.

В організації закликали Сполучені Штати продовжувати надавати вкрай необхідну військову та гуманітарну допомогу Україні.

В українському МЗС розкритикували звернення Спартц, заявивши, що її дії "є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США".

У відповідь Вікторія Спартц заявила, що президент України Володимир Зеленський "повинен розв'язувати проблему" Андрія Єрмака і закликала МЗС України серйозно ставитися до її заяв.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua