• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

Підрив "Північних потоків": у The Times описали, як могло статися НП

Диверсія на російських магістральних газопроводах "Північний потік" та "Північний потік-2" могла бути спланована за кілька тижнів до підриву трубопроводів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть журналісти The Times, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Зазначається, що бетонні та сталеві трубопроводи були розірвані очевидними підводними вибухами такої сили, як незначний землетрус.

За словами джерела видання у британській обороні, найбільш ймовірним сценарієм було те, що Росія таємно доставила автономний підводний апарат із вантажем в окремі місця на трубопроводах, побудованих для транспортування російського природного газу до Європи.

Підводний апарат міг бути запущений з невеликого судна, такого як рибальський човен, кілька місяців тому, а потім вибухові пристрої були скинуті поруч із трубопроводом. Так, пристрої можна було б запустити за допомогою джерела шуму певної частоти, яке б скинули у воду в необхідний момент.

Бйорн Лунд, член шведської сейсморозвідувальної мережі зазначив, що могло знадобитися понад 100 кг динаміту або тротилу, щоб викликати такі сильні вибухи.

Як повідомляла "ДС", у ніч на 27 вересня пропускна спроможність в обох нитках газопроводу "Північний потік" впала до нуля через різке зниження тиску. Було зафіксовано кілька витоків.

Пізніше у мережі з'явилися фото та відео з місць витоків газу, які оприлюднили данські військові.

Шведські сейсмологи зафіксували вибухи у районі витоків газу. Європейські лідери припускають, що то була російська диверсія.

Центральне розвідуправління США кілька тижнів тому повідомляло німецьку владу про можливі диверсії на газопроводах.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua