• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Підземне місто з кафе, спортивними майданчикам і церквами: як Гельсінкі готується до можливої війни з РФ (ФОТО, ВІДЕО)

Попри відверті погрози з боку Росії, Фінляндія вирішила подати заявку на вступ до НАТО. Ще у 60-ті роки минулого століття у країні створили розгалужену структуру громадських, промислових та військових бомбосховищ

Басейн у підземному сховищі в столиці Фінляндії Гельсінкі
Басейн у підземному сховищі в столиці Фінляндії Гельсінкі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відеосюжеті телеканалу CNBC International, передає "ДС".

Не можна сказати, що Фінляндія має велику армію. У мирний час Збройні сили Фінляндії мають усього 21 500 активного персоналу, який у разі війни збільшується до 280 000 за рахунок резервістів (у Фінляндії призовна система). Але фінляндська військова доктрина тотальної оборони не змінилася з часів маршала Маннергейма, який зміг три рази поспіль зупинити радянську навалу. У разі вторгнення воювати буде уся Фінляндія.

Деякі фінські військові почали відверто глузувати з рашистів, пропонуючи їм "…приєднатися до 200 000 росіян, які вже перебувають у Фінляндії, закопані на кілька метрів під землю після вашої останньої спроби у 1939 році".

Для того, щоб мати безпечний тил, Фінляндія ще у 1960-х роках розбудувала розгалужену структуру громадських, промислових та військових сховищ, деякі з яких збудовані у цілісній гірській породі, та можуть витримати навіть ядерний вибух. Наприклад в одному лише Гельсінкі – 5 500 бомбосховищ, деякі з яких справжні гіганти. По усій країні нараховується більше ніж 50 000 бомбосховищ.

Укриття столиці Фінляндії можуть надати прихисток понад 900 000 цивільних, і це при тому, що населення Гельсінкі усього 658 000 людей. У підземному місті є басейн, хокейна площадка, картодром, дитячі майданчики, кафе, церкви та багато іншого. У мирний час тут працюють різні заклади та проводяться різноманітні урочисті події. Під час війни це місто під містом стане притулком для громадян.

Фінляндія має 1 287 кілометрів спільного кордону з РФ та давні претензії та образи з боку великодержавних шовіністів, які все ще не пробачили фінам принизливої "перемоги" 1939 та 1944 рр. Фіни теж добре пам’ятають ті війни.

Фінляндія вже потерпала від бомбардувань радянської авіації у 1939–1944 роках, тому зробила висновки і побудувала розгалужену мережу бомбосховищ.

Як повідомляла "ДС", 15 травня Фінляндія офіційно оголосила, що подає заявку на вступ до НАТО.

16 травня уряд Швеції вирішив подати заявку на вступ країни до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua