• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.2
Спецпроєкти

"Пилосос, який викачує розумних із Росії": у РФ "розізлилися" на Болонську систему

Голова комісії Ради Федерації Росії із захисту держсуверенітету та запобігання втручанню у внутрішні справи РФ Андрій Клімов сказав, що Болонська система освіти стала причиною переїзду "розумних людей" до "недружніх країн"

Андрій Клімов
Андрій Клімов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Цитату російського сенатора на пресконференції наводить ТАСС, передає "ЛС"

"Болонська система — ні що інше, як пилосос, який дуже активно дозволяв викачувати розумних людей з Російської Федерації і відправляти їх здебільшого у бік тих, кого ми сьогодні цілком обґрунтовано називаємо недружніми державами", — сказав Клімов.

Медіазона уточнює, що Росія приєдналася до Болонського процесу у 2003 році, він передбачає єдині стандарти освітніх програм, у тому числі дворівневу систему викладання – бакалаврат та магістратуру. Нині там 48 країн-учасниць.

Відмовитись від участі у Болонському процесі після початку війни проти України зажадав секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев, віцеспікер Держдуми РФ Петро Толстой та ректор МДУ Віктор Садовничий. Міністр науки та вищої освіти країни-агресора Валерій Фальков називав цю Болонську систему "прожитим етапом".

Нагадаємо, російське пропагандистське агентство "РІА-Новини" із засудженням повідомило про виявлення студентського підручника англійської мови для військових на базі полку "Азов" у Маріуполі.

Крім того, російська окупаційна адміністрація на Кримському півострові хоче припинити викладання англійської в загальноосвітніх школах.

Водночас час літні прихильниці президента РФ Володимира Путіна записали звернення до американського народу ламаною, але все ж таки — англійською мовою

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua