• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Пішли на словах: ЗМІ викрили Samsung у торгівлі по "сірих схемах" в Росії

Південнокорейська компанія Samsung продовжує роботу на російському ринку, незважаючи на свою заяву про повний вихід із російського ринку у зв'язку з міжнародними санкціями.

Реклама на dsnews.ua

Компанія, на яку до війни припадало 30% російського ринку смартфонів, працює за "сірими схемами" для того, щоб обійти санкції, пише "Інформатор".

Московський офіс Samsung закуповує товар у представництв Samsung із країн Митного союзу (Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан), пише ЗМІ. Смартфони мають маркування ЄАС (Eurasian Conformity) – Євразійська відповідність на ринку держав-членів Митного союзу. Всі смартфони однакові та призначені для роботи у країнах Митного союзу (включаючи Росію).

Офіційно головний офіс Samsung у Кореї проти цього, але "не помічає", що його офіційні дилери в Росії продають контрафактну техніку, зазначає "Інформатор". На товарах є маркування російською мовою. Локалізувати техніку в РФ не треба – вона працює. Нагадаємо, паралельний (або сірий) імпорт дозволив уряд Росії в умовах санкцій.

Крім того, за даними CNews, з кінця червня Samsung у Росії набирає нових працівників. На сайті HeadHunter розміщені вакансії 19 менеджерів та 12 розробників у дослідницький центр Samsung, в основному в Москві. Серед них керівник відділу побутової електроніки, регіональний менеджер, менеджер по роботі з ключовими клієнтами та ін.

Також Samsung має завод з виробництва телевізорів у російській Калузі, звертає увагу "Інформатор". У червні він частково повернувся до роботи. А офіційний сайт представництва Samsung у Росії нічого про заборону постачання товарів до РФ не пише, зате хвалеться благодійністю і пропонує огляди нових моделей техніки, зазначає видання.

Як повідомило журналістам анонімне джерело, яке працювало з компанією Samsung, стратегічні рішення (у тому числі щодо продажів) в інших країнах завжди офіційно узгоджуються з центральним офісом у Кореї. Самі собою представництва Samsung у країнах Митного Союзу не змогли б без відома керівництва в Кореї налагодити схему "сірого імпорту", пише ЗМІ. Тому цей крок, за словами джерела, узгоджено у Сеулі в центральному офісі Samsung.

    Реклама на dsnews.ua