• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Після вибухів до Мачулищ прилітали літаки з центру обслуговування ДРЛО А-50, — Telegram-канал

На білоруський військовий аеродром "Мачулищи", де стоїть літак А-50, прилітали два військово-транспортні борти з центру обслуговування літаків далекого радіолокаційного стеження

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Telegram-каналу "Беларускі Гаюн", передає "ДС".

Повідомляється, що військово-транспортні літаки Іл-76 (RF-86843) та Ан-26 ВКС РФ прилетіли на аеродром "Мачуліщі" увечері 26 лютого — у день скоєння диверсії з літаком ДРЛО А-50У.

Вранці 27 лютого Іл-76 відлетів на російський аеродром "Іваново-Північний", на якому дислокується 610-й центр бойового застосування та переучування льотного складу, авіаційно-технічна база та 308-й авіаремонтний завод.

Моніторинговий проект зазначає, що саме у 610-му центрі знаходяться на зберіганні, модернізуються та ремонтуються літаки ДРЛО А-50. Військово-транспортний літак Іл-76 ВКС РФ (RF-86843) числиться за 610-м центром.

28 лютого на аеродром "Іваново-Північний" також відлетів літак Ан-26.

У "Беларускі Гаюн" додали, що на супутникових знімках від липня 2022 року видно, що на цьому аеродромі на зберіганні знаходиться не менше 9 літаків ДРЛО А-50 і ще один — на ремонті.

Два військово-транспортні літаки Іл-76, які належать до 610-го центру, прилітали на аеродром "Мачулищі" в липні 2022 року, коли там знаходився ДРЛО А-50.

Ці факти є непрямим підтвердженням технічних проблем з літаком ДРЛО А-50У, який був пошкоджений 26 лютого в результаті диверсії білоруських партизанів, вважає "Беларускі Гаюн".

Транспортний Іл-76 міг доставляти на аеродромі "Мачулищі" спеціалістів або комплект запасних частин для ремонту ДРЛО А-50У.

Як писала "ДС", 26 лютого вранці на військовому аеродромі "Мачулищі" за 12 км від Мінська пролунали два вибухи.

Внаслідок вибухів сильні пошкодження отримав російський військовий літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50. Постраждали передня та центральна частини літака, пошкоджена авіоніка та радіолокаційна антена.

За інформацією ЗМІ, вибухи організували білоруські партизани за допомогою безпілотників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua