• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Пів сотні країн ООН засудили спроби Росії виправдати війну заявами про "неонацизм"

Майже 50 держав ООН поширили у понеділок заяву із засудженням намагань Росії виправдати напад на Україну через неправдиві заяви щодо сусідньої країни

Майже 50 держав ООН засудили дії Росії
Майже 50 держав ООН поширили у понеділок заяву із засудженням дій Росії
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Укрінформ", передає "ДС".

"Ми засуджуємо Росію за те, що вона знову зловживає своїм місцем у Раді безпеки ООН для поширення дезінформації, — ідеться в заяві. — Ми відкидаємо зусилля Росії зі спотворення історії у своїх політичних цілях та просування вкрай шкідливих брехливих наративів і дезінформації про сусідні країни, зокрема шляхом навішування на інших ярликів "неофашистів" і "неонацистів", які не мають під собою жодних підстав".

Неофіційну зустріч, яку організувала РФ для членів Радбезу, автори заяви назвали "ще однією цинічною і прозорою спробою Росії виправдати своє неспровоковане, повномасштабне й незаконне вторгнення в Україну".

Також зазначається, що таким чином Росія намагається відвернути увагу міжнародної спільноти від кричущих порушень нею Статуту ООН та інших норм міжнародного права.

Автори заяви наголошують, що й далі засуджуватимуть нацизм, неонацизм, антисемітизм, антиромський расизм та інші форми расизму, расової дискримінації, ксенофобії та нетерпимості.

Серед держав, які підписали заяву, — Україна, країни Європейського Союзу, Австралія, Канада, Хорватія, Грузія, Японія, Молдова, Чорногорія, Велика Британія, США.

Як писала "ДС", ООН зафіксувала в Україні 124 випадки сексуального насильства внаслідок російської агресії. В організації кажуть, що реальні цифри значно більші.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua