• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

"Перемога Ердогана не втішить жодного іноземного інвестора": курс турецької ліри почав падати

Після перемоги Реджепа Ердогана у другому турі президентських виборів у Туреччині курс національної валюти впав

Туреччина
Курс турецької ліри почав падати / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Курс турецької ліри зменшився на 0,3% — до 20,03 за долар, що близько до рекордно низького рівня, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Аналітики з Уолл-стріт прогнозують подальше падіння. У Morgan Stanley вважають, що курс може знизитися до 28 ліри за долар до кінця року, якщо у країні збережеться політика утримання відсоткових ставок на низькому рівні. У Wells Fargo & Co очікують, що до кінця кварталу курс досягне 23.

"Перемога Ердогана не втішить жодного іноземного інвестора, — заявив стратег Tellimer у Дубаї Хаснайн Малі. — За дуже високої інфляції, дуже низьких відсоткових ставок і відсутності чистих валютних резервів може настати хвороблива криза, яка торкнеться всіх активів".

Bloomberg зазначає, що неортодоксальний підхід Ердогана до процентних ставок — він вважає, що нижчі ставки ведуть до нижчої інфляції — поставив ринки у залежність від непередбачуваного поєднання спеціальних правил і втручань, а нові заходи запроваджуються неофіційно та майже щодня.

Така політика призвела до втечі інвесторів: з 2013 року загальний обсяг іноземних активів у турецьких акціях та облігаціях скоротився приблизно на 85% (майже на 130 млрд доларів).

Фахівці очікують, що така політика буде переглянута. Першими ознаками цього, швидше за все, стануть призначення на ключові економічні пости, зокрема Міністерство фінансів і центральний банк.

Як писала "ДС", у другому турі виборів Реджеп Ердоган отримав 52% голосів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua