• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Чому Лукашенко боїться вводити свої війська до України: версія британської розвідки

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко балансує між підтримкою Росії та бажанням уникнути прямої участі своїх військ у російсько-українській війні

Олександр Лукашенко боїться вводити свої війська до України
Олександр Лукашенко боїться вводити свої війська до України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

"Президент Білорусі Лукашенко, ймовірно, балансує на межі підтримки російського вторгнення і бажання уникнути прямої військової участі через ризик західних санкцій, помсти українців та можливе невдоволення білоруських військ", — кажуть у міністерстві.

Міноборони зазначає, що Білорусь на початку травня оголосила про розгортання сил спеціальних операцій уздовж кордону з Україною, а також підрозділів протиповітряної оборони, артилерії та ракетних військ на полігонах на заході країни.

"Присутність білоруських сил біля кордону, ймовірно, зафіксує українські війська, тому вони не можуть розгортатися для підтримки операцій на Донбасі", — прогнозує Міністерство, посилаючись на дані британської розвідки.

Водночас, попри попередні припущення, білоруські війська безпосередньо ще не залучені до воєнних дій. Територію країни використовували лише як плацдарм для наступу на Київ та Чернігів, також Росія завдає звідти ракетних ударів та здійснює повітряні вильоти.

Як писала "ДС", обсяг втрат, які економіка Білорусі зазнає через санкції Заходу, становить близько 16-18 млрд доларів на рік.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua