• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Нові вступні. Чому США лякають Путіна поляками

Вашингтон публічно підтримав прагнення Польщі відправити миротворців до України

Реклама на dsnews.ua

Зважаючи на провал початкової стратегії Кремля (бліцкриг), Росія перейшла до реалізації нової — до війни на виснаження. Хоча і з цим у російських окупантів спостерігаються серйозні проблеми, насамперед логістичні. Наразі режим Володимира Путіна робить ставку на залякування українців за допомогою планомірного знищення міст, а разом із ними і мирного населення.

При цьому поки світ, його куди більш цивілізована частина, ось уже кілька десятків років модернізував свої озброєння для нанесення хірургічно точкових ударів по противнику, якщо виникала потреба, щоб уникнути жертв серед мирного населення (прикладами чого служать нам вже добре знайомі "байрактари", "стугни", "джавеліни", NLAW), Росія весь цей час майже тупцювала на місці, видавлюючи останні резерви з радянських військово-технічних розробок — і нарощувала арсенал зброї масової поразки.

Адже ніхто в Росії і не противився. Що служить чудовою ілюстрацією з того, що собою являє ця країна. Не тільки Путін, на замітку герру Олафу Шольцу, але вся Росія цілком.

Сьогодні, як свого часу в Чечні чи Сирії, "друга армія світу" намагається досягти успіху у вторгненні вбивством цивільних та знищенням інфраструктури та міст у принципі. І нічого спільного це не має з міфом про "спецоперацію з денацифікації", а навпаки — суперечить йому.

Таким чином діють Путін та його міньйони, щоб вибратися з цугцвангу та змусити Київ виконати їхні вимоги.

Тільки ось Київ "не клюнув". Мало того, "не клюнули" здебільшого і наші союзники та партнери в Європі та Північній Америці.

Путін своєю жорстокістю досяг зворотного ефекту. Досягнув чергової кардинальної зміни позицій трансатлантичної спільноти.

Реклама на dsnews.ua

Варшава вже повідомила про намір подати до НАТО пропозицію про відправку в Україну миротворчих сил, яку буде розглянуто на терміновому саміті Альянсу цього четверга.

І не можна сказати, що це безнадійна місія через всі відомого небажання тих же Парижа та Берліна "злити" Кремль зближенням Альянсу з Україною. З тієї простої причини, що головний гравець в Організації Північноатлантичного договору – Сполучені Штати, як виявилося, не виступає проти таких ініціатив.

Навіть більше. Вашингтон їх підтримує, про що прямо заявила постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

В інтерв'ю CNN, транскрипт якого опублікований на сайті Постійного представництва, пані Томас-Грінфілд, відповідаючи на запитання журналіста про підтримку США такого заходу (миротворчої місії), сказала таке: американські війська на територію України не вирушать; США підтримують союзників і захищатимуть їх у разі агресії Росії; США не заперечуватимуть проти того, щоб країни НАТО відправили своїх миротворців.

Тобто якщо гіпотетично Польща відправить до нас своїх бійців як миротворців, а росіянам у голову стукне урина і вони їх атакують, то з великою часткою ймовірність буде задіяна стаття 5 Північноатлантичного договору та союзники Польщі заступляться за неї.

І декларована Штатами готовність підвищувати ставки у відповідь на підвищення ставок Путіним – надто вже схожа на тренд.

16 березня, зазначу, в The Hill, виданні, що висвітлює "життя" в Капітолії, була опублікована дуже промовиста і прямолінійна колонка авторства колишнього директора АНБ та екс-глави Кіберкомандування США Кіта Александера та крутого спеціаліста з питань нацбезпеки та розвідки – директора Інститу Джаміль Джеффар.

Александер і Джеффар прямим текстом говорять про те, що Білому дому в питанні утихомирення Путіна вже настав час "перехопити ініціативу" і перейти до плану "Б", оскільки невдачі кремлівського диктатора в Україні можуть підштовхнути до його скоєння ще мерзенніших злочинів.

І автори також детально розписали, що план "Б" повинен являти собою – закрити небо над Україною силами американських ВПС. Але з обов'язковим попередженням росіянам: ВПС США не атакуватимуть російських окупантів, поки ті виходитимуть з України, а лише у випадку, якщо росіяни самі нападуть.

"Якщо російська система ППО зб'є один із наших літаків, ми знищимо її систему ППО в Україні. Якщо по нас або нашим союзникам запустять ракети, ми ці ракети знищимо. І будь-яке застосування неконвенційної зброї в Україні — ядерної, хімічної чи біологічної — приведе до масштабної відповіді", — пишуть Александер і Джеффар.

Якщо додати до цієї статті заяву Томас-Грінфілд, очевидно погано прихований ультиматум Вашингтона режиму Путіна.

Але водночас, це зондування ситуації та тиск на Кремль. Не так, мабуть, на Путіна, як на представників російської верхівки, які куди краще за бункерного адольфа розуміють, чим їм загрожує конфронтація і з більш технічно просунутою НАТО, і з високомотивованими українськими військовими, які мають величезний бойовий досвід.

Але. Враховуючи те, що росіяни нахабніють і відправляють свої БПЛА на територію країн НАТО (Румунія, Хорватія, Польща), а також пам'ятаючи про історичне кредо росіян "Авось", не варто все ж таки виключати інциденти між окупантами з одного боку, і країнами Альянсу з іншого. .

У такому разі, російській еліті, представники якої, за даними ГУР МО, вже обмірковують варіанти з отруєнням або "хворобою" Путіна, слід би прискоритися, якщо вони не хочуть, щоб він втягнув їх у кровопролитну війну з НАТО, яка гарантує демонтаж російської держави. .

    Реклама на dsnews.ua