• USD 36.4
  • EUR 40
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Політолог розповів, до чого можуть призвести нові призначення в уряді Казахстану

Призначення нового прем'єр-міністра та уряду Казахстану є "реверансом у бік казахських національно-демократичних сил"

Призначення нового прем'єра та уряду є "реверанасом у бік казахських національно-демократичних сил", вважає політолог
Призначення нового прем'єра та уряду є "реверанасом у бік казахських національно-демократичних сил", вважає політолог / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив в інтерв'ю "ДС" політолог Віталій Кулік, коментуючи кадрові рішення президента Касима-Жомарта Токаєва після придушення протестів, зокрема призначення очільником уряду першого віцепрем'єра Аліхана Смаїлова.

"Новий прем’єр оптимістично сприймається частиною ліберальної тусовки. На посаду міністра інформації прийшла людина, яку у російських ЗМІ називають "найбільшим націоналістом в Казахстані". Це також знаково, бо попри заяви Сімоньян, таке призначення — реверанс у бік казахських національно-демократичних сил", — вважає експерт.

Віталій Кулік додав, що в Казахстані немає опозиції, в тому числі парламентської, але Токаєву доведеться провести вибори до парламенту, після яких вона може там з’явитися. Водночас партію влади "Нур-Отан" президент може розпустити.

"На інших посадах ми бачимо більше людей Токаєва. Так, міністром енергетики залишилася людина Кулібаєва (бізнесмена і громадського діяча Тимура Кулібаєва — "ДС"), і це означає, що ніхто не збирається зачищати енергетику та нафтогазовий сектор від клану Назарбаєва (експрезидента Нурсултана Назарбаєва — "ДС")", — розповідає політолог.

Проте, зауважив Кулік, не варто забувати, що Кулібаєв — не лише родич Назарбаєва.

"Це людина, інтегрована в російський нафтогазовий комплекс, він член правління "Газпрому". Тобто, його збереження може бути не ознакою збереження впливу клану Назарбаєва, а впливом Москви у вищому ешелоні казахської влади. Кулібаєв гратиме на протиріччях і буде пильнувати російські інтереси в Астані, тиснути на Токаєва, коли це буде потрібно Кремлю", — зазначив експерт.

Як писала "ДС", 2 січня у Казахстані розпочалися масові протести проти підвищення цін на газ, пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів. Силовики затримали близько 10 тис. людей.

11 січня Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ — "успішно завершеною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua