• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Польща хоче, щоб Київ відкликав скаргу на заборону українського зерна, бо вона "заважає переговорам"

Україні слід відкликати свою скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ) у справі щодо заборони імпорту українського зерна в трьох країнах ЄС

Роберт Телус
Роберт Телус
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

"Наше рішення незмінне – українського збіжжя не буде на польському ринку, і Україна це добре сприйняла. Аби наші подальші переговори були результативними, я закликаю українську сторону відкликати свою скаргу до Світової організації торгівлі, бо вона безпідставна з нашого боку. Міністр Сольський сказав, що обговорить і обдумає це з міністром економіки", – сказав чиновник.

За його словами, також перемовини стосувалися транзиту українського зерна.

"Зараз ми на останньому етапі домовленостей з Литвою, щоб перенести контроль з українсько-польського кордону до порту в Литві. Йдеться про контроль, який буде гарантувати, що зерно виїжджатиме за межі ЄС. Український міністр також запропонував, щоб такий же контроль перенести на німецьку сторону, щоб він здійснювався не на нашому (українсько-польському – ДС) спільному кордоні, а в німецьких портах. Ми ці питання обдумаємо і обговоримо", – зазначив Телус.

Як писала "ДС", уряд України ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua