• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Польща спростила для українців процедуру отримання "карти поляка"

Подати документи можна безпосередньо в Польщі й у всіх без винятку воєводствах. Раніше це можна було зробити виключно у польських консульствах за межами країни

Прапор Польщі
Прапор Польщі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні сайту Кабміну Польщі, передає "ДС".

Папери треба подавати до уженду воєвудського за місцем проживання. Стандартний термін розгляду таких заявок 2 місяці.

Після цього відбудеться співбесіда польською мовою для перевірки знання мови, знань з історії, традицій, культури Польщі.

"Завдяки цьому буде виконано встановлений законом обов'язок щодо надання особам можливості подати заяву на отримання "Карти поляка", незважаючи на призупинення діяльності більшості консульств Республіки Польща в Україні через агресію Російської Федерації проти цієї країни", — йдеться у повідомленні.

Заяви можуть подати як ті, хто вже мав "Карту поляка", так і ты, хто подають заявку вперше.

Деякі уженди воєвудські вже оприлюднили інформацію щодо того, як виглядатиме процес подавання документів на "Карту поляка". Наприклад, щоб подати документи до Мазовецького уженду воєвудського, треба спочатку заповнити онлайн форму.

Після цього буде призначена дата візиту до Відділу у справах іноземців. Її заявник отримає на електронну пошту. За один візит можна буде подати документи на отримання "Карти поляка" для одного дорослого та неповнолітніх дітей (якщо є). 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua