• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Польща звинуватила білоруські служби у руйнуванні паркану на кордоні

Прикордонна служба Польщі заявила, що білоруські службовці використовують спеціальні інструменти для руйнування нещодавно збудованої огорожі на кордоні

Кордон з Білоруссю
Кордон з Білоруссю
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила речник Прикордонної служби Ганна Міхальська, передає "ДС" з посиланням на PAP.

"Як випливає зі свідчень затриманих на польській стороні мігрантів, білоруські службовці не лише підвозять мігрантів під кордон, але також намагаються допомогти їм обійти безпекові заходи", — сказала чиновник.

За словами мігрантів, після прибуття на кордон їх залишали в чагарниках поблизу, а білоруські службовці за допомогою спеціальних знарядь знищували огорожу. Вони використовували болгарки, зубила, спеціальні рукавиці та інші інструменти.

"Білоруські служби пропускають через такий перехід групи від двох до п'яти осіб і лише на заболочених ділянках пропускають дещо більші групи", — сказала представник прикордонної служби.

За словами Михальської, загалом кількість спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону останнім часом зменшилась у десятки разів – з 800 до 80 спроб на день – через фізичний бар'єр.

Як писала "ДС", Польща вже цього року планує розпочати будівництво системи спостереження на кордоні з областю Калінінградської Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua