• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Понад 30 країн пропонують посилити ізоляцію Росії та Білорусі у спорті

Керівники державних спортивних відомств більш ніж 30 країн підписали Другу спільну заяву щодо російської війни в Україні: закликали посилити ізоляцію РФ і Білорусі у спортивній сфері

Підписанти закликали посилити ізоляцію РФ і Білорусі у спортивній сфері
Понад 30 країн пропонують посилити ізоляцію Росії та Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Заяву опублікували на сайті Державного департамент США, передає "ДС".

"Неспровокована та невиправдана війна за вибором Росії проти України, якій сприяє білоруський уряд, є проявом огидності та грубим порушенням міжнародних зобов’язань РФ. Основу міжнародного спорту становлять повага до прав людини, а також мирні відносини між націями",- мовиться у заяві.

Посадовці, які підписали її — міністри спорту та керівники аналогічних відомств 35 країн — підтвердили актуальність першої спільної заяви, оприлюдненої у березні, та висловили нові пропозиції.

Зокрема, наголошується, що керівні органи РФ і Білорусі мають бути відсторонені від участі в міжнародних спортивних федераціях. Самі спортивні федерації мають розглянути рішення призупинення трансляції спортивних змагань в Росії та Білорусі.

Якщо організатори міжнародних змагань планують залучити російських або білоруських спортсменів, вони мають чітко розуміти, що атлети не представлятимуть ці дві держави. Також пропонується заборонити використання офіційних символів Росії та Білорусі на таких заходах.

"Ці обмеження мають діяти, допоки співпраця в рамках міжнародного порядку, заснованого на правилах, знову не стане можливою", — вказано у заяві.

Підписанти також звернулися із закликом до міжнародної спортивної спільноти "надалі висловлювати солідарність з народом України, зокрема підтримуючи існування та відновлення українського спорту, де це можливо".

Як писала "ДС", від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 89 спортсменів і ще 13 перебувають у полоні російських окупантів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua