• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Понад 30 країн закликали МОК не пускати Росію та Білорусь на Олімпіаду-2024

Представники 34 держав поставили підписи під спільною заявою із закликом до Міжнародного олімпійського комітету не допускати спортсменів з Росії та Білорусі на літні Олімпійські ігри 2024 року навіть під нейтральним прапором

Реклама на dsnews.ua

Заява оприлюднена на сайті уряду Великої Британії, повідомляє "ДС".

"Для нас було честю приєднатися до президента Зеленського, який розповів про триваюче спустошення України, зокрема її спортивної інфраструктури і спортсменів, через неспровоковану і невиправдану війну Росії, яку підтримує білоруський уряд", — йдеться у заяві.

У заяві підписанти висловили підтримку Міжнародному олімпійському комітету у заяві про солідарність з українськими спортсменами.

"Визнаючи автономію спортивних організацій, враховуючи вторгнення в Україну та її руйнування, що продовжується, ми погодилися з тим, що пропозиція МОК про вивчення шляху повернення до змагань окремих російських і білоруських спортсменів викликає багато питань і побоювань", — сказано в заяві.

"Ситуація на місцях в Україні після цієї заяви тільки погіршилася. Ми твердо переконані в тому, що оскільки ситуація з російською агресією в Україні не змінилася, і як імператив справедливості і солідарності по відношенню до українських спортсменів, чиї об'єкти були зруйновані і які були змушені залишити свою країну (або залишитися у боротьбі за захист України, в якій загинуло дуже багато людей), немає жодних практичних підстав відступати від режиму виключення для російських та білоруських спортсменів, встановленого МОК у заяві від 28 лютого 2022 року. Ми також зазначили, що своїм вибором, діями і продовженням вторгнення Росія порушила олімпійське перемир'я, яке постійно підтримується Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй з 1993 року", — сказано в заяві.

"У Росії та Білорусі спорт і політика тісно переплетені. У нас є серйозні побоювання з приводу того, наскільки реально для російських та білоруських олімпійців виступати як "нейтральні" — в умовах відсутності ідентифікації зі своєю країною МОК — коли вони безпосередньо фінансуються і підтримуються їх державами… Тісні зв'язки та зв'язки між російськими спортсменами та російськими військовими також викликають явну стурбованість", — наголошується в заяві.

Підпис під заявою поставили, зокрема, представники США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії, Австралії, країн Балтії та Сандінавії, Австрії, Нідерландів, Іспанії, Польщі, Чехії, Словаччини, Хорватії, Японії, Південної Кореї та ін.

Як повідомляла "ДС", Міжнародний олімпійський комітет надіслав листи до Національних олімпійських комітетів 35 держав, які виступають за заборону участі в Олімпіаді-2024 спортсменів з Росії та Білорусі навіть під нейтральним прапором із закликом вплинути на міністрів спорту.

Глава МОК Томас Бах розкритикував втручання урядів різних країн щодо участі в Олімпіадах та інших спортивних змаганнях спортсменів з тих чи інших держав.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт говорив, що рішення про бойкотування Олімпійських ігор у Парижі стане "крайнім заходом" — коли будуть вичерпані всі механізми недопуску на змагання російських та білоруських спортсменів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua