• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Понад 40 країн закликали Міжнародний суд покарати Росію за війну та брехню

Представники понад 40 держав підписалися під заявою на підтримку скарги України до Міжнародного суду з реалізації Конвенції ООН про запобігання геноциду

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві МЗС Німеччини, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми знову заявляємо про підтримку скарги, яку Україна подала до Міжнародного суду відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього від 1948 року, якою Україна прагне встановити, що Росія не має права для проведення військових дій в Україні на підставі своїх необґрунтованих тверджень про геноцид", — йдеться у заяві.

Підписанти наголошують на важливості цього процесу і закликають Росію негайно припинити військові дії в Україні, як наказав Суд ЄС у рішенні від 16 березня 2022 року, яке є юридично обов'язковим для всіх сторін.

Представники держав, які підписалися під документом, підтверджують зусилля України щодо забезпечення дотримання міжнародного права.

Конвенція про геноцид закріплює зобов'язання запобігати таким злочинам та притягувати винних до відповідальності. В інтересах Договірних Сторін та міжнародного співтовариства загалом не допустити зловживань Конвенцією. Таким чином, підписанти, які є сторонами Конвенції про геноцид, мають намір приєднатися до цієї процедури.

"Росія має відповідати за свої дії. У цьому зв’язку ми вважаємо, що порушення Росією міжнародного права тягнуть за собою міжнародну відповідальність країни, а збитки, яких зазнала Україна внаслідок порушень Росією міжнародного права, мають бути негайно відшкодовані, відповідно до принципу державної відповідальності з боку Росії повністю", — йдеться у документі.

Понад 40 країн та ЄС закликали міжнародне співтовариство вивчити всі шляхи допомоги Україні у цій справі.

Заява підписана від імені урядів Албанії, Андорри, Австралії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Данії, Естонії, Греції, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Італії, Канади, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Маршаллових Островів, Молдови, Німеччини, Нової Зеландії, Нідерландів, Норвегії, Австрії, Палау, Північної Македонії, Польщі, Португалії, Румунії, Сан-Марино, Словаччини, Словенії, США, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Чорногорії, Швеції, Японії та Євросоюзу.

Як повідомляла "ДС", у середині лютого ОБСЄ заявила, що заяви Росії про геноцид російськомовних на Донбасі є брехнею.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua