• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Посол США відмовився визнати провал переговорів з Росією щодо "гарантій безпеки"

Переговори між США та Росією щодо так званих "гарантій безпеки", які відбулися в понеділок, 10 січня, не були провалом

AP
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол США в Росії Джон Салліван в ефірі російського телеканалу "Дождь", передає "ДС".

Так, ведуча програми Катерина Котрікадзе наголосила, що з боку переговори можуть здатися провалом.

"Ні, зовсім не так. Зрештою він [провал] може наступити. Однак у мене немає відчуття, що це той напрямок, в якому ми зараз рухаємося. Нам важливо фокусуватися на тому, що це був восьмигодинний діалог. Це не було просто показне демонстрування своєї позиції з кожної сторони. США намагаються бути дуже акуратними в тому, що ми говоримо публічно. Ми хочемо взаємодіяти з російською стороною. Ми вважаємо, що найкращий спосіб досягти цього — непублічні дискусії на кшталт вчорашніх", — сказав Салліван.

Як повідомляла "ДС", 10 січня в Женеві пройшли консультації США та Росії щодо так званих гарантій безпеки. Переговори тривали майже вісім годин.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що РФ на переговорах не досягла прогресу на тему відмови НАТО від розширення за рахунок колишніх республік СРСР.

Перший заступник держсекретаря США Уенді Шерман наголосила, що сигналом про деескалацію ситуації на російсько-українському кордоні буде відведення військового угруповання РФ до місць постійної дислокації. Вона відкинула вимогу Росії щодо згортання політики "відкритих дверей" для країн, які бажають вступити до НАТО.

Росія на переговорах із США вимагала також змусити українське керівництво розпочати прямі переговори з представниками терористичних "ДНР" та "ЛНР".

В Адміністрації президента Росії не бачать "істотних приводів для оптимізму" після переговорів із США у Женеві.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua