• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Посол США заявила, що Україна навряд чи отримає запрошення до НАТО на найближчому саміті

Члени Альянсу вважають малоймовірним схвалити запрошення України на саміті у Вільнюсі наступного місяця

Реклама на dsnews.ua

Про це посол Сполучених Штатів при НАТО Джуліанна Сміт сказала в інтерв’ю Politico, передає "ДС".

"Я думаю, що союзники зараз згодні з тим, що належне запрошення (України в НАТО, – "ДС") малоймовірне, поки вони (українці, – "ДС") беруть участь у повномасштабній війні", – вважає Сміт.

Вона водночас наполягає на тому, що Альянс прагне запевнити Україну в довгостроковій підтримці й намагається знайти спосіб продемонструвати це у Вільнюсі.

"Ми хочемо дати зрозуміти президенту Зеленському, якщо він приїде особисто, що ми глибоко зацікавлені в довгострокових відносинах з Україною і шукаємо способи визнати все, чого вони досягли, і що наша підтримка не зникне", – додала посол США.

Сміт зауважила, що між запрошенням України до членства й рішенням Бухарестського саміту НАТО "існує безліч варіантів", і додала, що корисну роль в обговореннях цього питання зіграла остання зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО в Осло.

"Ми набагато ближче до єдиного рішення, ніж три-чотири місяці тому", – сказала дипломатка.

Як повідомлялося, Україна прагне стати членом Північноатлантичного Альянсу невдовзі після досягнення воєнної перемоги над Росією і прагне отримати гарантію цього на саміті НАТО у Вільнюсі.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що розуміє неможливість вступу України до НАТО під час війни, проте не бачить сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за підсумками Україна не отримає конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до Альянсу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua