• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Посол у Німеччині попередив про загрозу від росіян-уклоністів

Громадяни Росії, які втекли до Німеччини від мобілізації, становлять загрозу для німців та біженців з України, оскільки вони не проти війни в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол України в Німеччині Олексій Макєєв, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Мене дуже дратує, що майже ніхто з росіян не покинув свою країну, коли почалася війна. Про масові демонстрації я теж нічого не чув. Я вважаю, що від мобілізації тікають молоді люди, які ні про що не шкодують, але все ж хочуть уникнути служби в армії. У підсумку вони роз'їжджають кортежами німецькими містами, розмахуючи російськими прапорами", — вважає посол.

"Ці росіяни становлять загрозу безпеці не тільки для Німеччини, а й для всіх молодих українських жінок із дітьми, яким зрештою доведеться сидіти з цими чоловіками в притулках для біженців. Це було б неправильно з боку Німеччини – приймати російських дезертирів", — додав він.

Як писала "ДС", 21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив часткову мобілізацію у Росії. Планується призвати до 300 тисяч резервістів.

19 вересня набула чинності заборона на в'їзд росіян із шенгенськими візами до Естонії, Латвії, Литви та Польщі. Також Чехія не видаватиме гуманітарні візи громадянам Росії, які намагаються сховатися від мобілізації.

22 вересня Фінляндія ухвалила рішення щодо необхідності введення національних заходів щодо недопущення в'їзду в країну російських туристів.

Проте 22 вересня міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна готова приймати дезертирів із російської армії, яким "загрожують жорстокі репресії".

Казахстан планує видавати Росії громадян, які розшукуються за ухилення від мобілізації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua