• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Поступки агресору? ЄС хоче дозволити РФ транзит до Калінінграда, але з обмеженнями, – ЗМІ

Євросоюз планує дозволити Росії транзит через Литву до Калінінградської області підсанкційних товарів, але в обмеженій кількості.

Калінінград
Калінінград
Реклама на dsnews.ua

Про це дізнався німецький Spiegel, передає "ДС".

Зазначається, що найближчими днями Єврокомісія має намір опублікувати роз'яснення щодо застосування санкцій.

"Роз’яснення Єврокомісії прямо стосується всіх країн-членів ЄС, але здебільшого воно стосується лише ситуації з Калінінградом. Згідно з документом, Росії буде дозволено транспортувати підсанкційні товари до Калінінграда, але лише в обсязі, співмірному з поставками до вторгнення", – зазначає видання.

Це правило покликане запобігти експорту продукції в інші країни через Калінінград у порушення санкцій ЄС.

За документами литовської митниці буде визначено, скільки саме Росії дозволено доставити в анклав.

В особливих випадках, наприклад, для необхідного ремонту шлюзів, сума може бути перевищена, кажуть джерела в Брюсселі. Але Росії доведеться виправдовувати кожен виняток.

При цьому у Литві негативно відреагували на рішення Єврокомісії.

"У Вільнюсі це оцінюється як поразка… Не ми змінили нашу позицію", — цитує видання джерело в литовському уряді.

За словами співрозмовника, особливо Литву обурює позиція німецької влади, яка "з 18 червня чинить тиск на Єврокомісію, щоб Калінінград був виключений з-під санкцій".

Політика, прийнята Комісією, значною мірою відображає позицію німецького уряду. Берлін критикував підхід Литви.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц прагне уникнути непотрібного провокування Росії. Він неодноразово наголошував, що зробить усе від нього залежне, щоб НАТО не стало стороною війни між Росією та Україною. Німецькі солдати дислокуються в Литві і можуть бути втягнуті в можливий конфлікт.

Як повідомлялося, на думку голови комісії з закордонних справ парламенту Естонії Марко Міхкельсона, пропозиція канцлера Німеччини Олафа Шольца дозволити Росії перевозити підсанкційні товари до Калінінграда через Литву жодною мірою не обґрунтована.

"Можливо, за цим стоїть щось ще, чого ми не знаємо, але те, що ми починаємо шукати винятки у реалізації санкцій проти Росії, тоді як Росія не робить нічого, щоб розблокувати Одеський порт та дозволити вивіз зерна з України, безперечно дає Росії дуже неправильний сигнал", – сказав Міхкельсон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua