• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Потрібно готуватися до затяжної війни: Столтенберг припустив передачу винищувачів Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що необхідно готується до затяжної війни Росії проти України і, можливо, доведеться передати ЗСУ винищувачі

Реклама на dsnews.ua

Столтенберг вважає, що Путін веде "війну на виснаження", передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

Генсек Альянсу вважає, що запеклі бої навколо Бахмута демонструють, що Росія готова "просто кинути ще тисячі і тисячі солдатів, зазнати багато втрат заради мінімальної вигоди".

"Президент Путін не планує миру, він планує нову війну", — продовжив Столтенберг, додавши, що Росія нарощує військово-промислове виробництво і "звертається до авторитарних режимів, таких як Іран або Північна Корея, та інших, щоб спробувати отримати більше зброї".

У результаті США, Великобританія, Франція, Німеччина та інші західні держави мають бути готовими підтримувати Україну зброєю, боєприпасами та запчастинами протягом тривалого часу.

Нині бої були настільки інтенсивними, що Україна використовувала артилерійські снаряди — від 4000 до 7000 на день проти 20 000 у Росії, випереджаючи західне виробництво. При цьому він не відкинув передачу Україні американських винищувачів. Столтенберг уточнив, що "ніяких рішень щодо F-16 поки не прийнято".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua