• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Впіймали в останній момент: у Барселоні затримали яхту, яку приписують очільнику "Ростеху"

Яхта Valerie, яка, за твердженням іспанських спецслужб, належить генеральному директору "Ростеху" Сергію Чемезову, затримали під час спроби незаконно залишити порт Барселони

Яхта Valerie
Фото: dw.com
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації Deutsche Welle, передає "ДС".

Як зазначається, на 85-метрову яхту Valerie у березні 2022 року наклали арешт у зв'язку із санкціями Європейського Союзу, накладеними на її передбачуваного власника Сергія Чемезова — російського олігарха, гендиректора корпорації "Ростех". Судно нелегально спробувало залишити порт Барселони.

За даними видання El Confidencial, яке посилається на місцевих правоохоронців, маршрут яхти лежав, швидше за все, до Туреччини, де санкції ЄС не діють.

У дирекції барселонського порту підтвердили Deutsche Welle спробу вивести судно з порту, зазначивши, що її вдалося припинити в останні хвилини — коли Valerie вже готувалася залишити місце стоянки. Представник порту пояснив також, що "спробі передували певні маневри власників з метою направити яхту — всупереч санкціям — в будь-який порт за межами Євросоюзу".

За інформацією журналістів, судно Valerie, що оцінюється в 140 млн євро, формально належить компанії Amtech Worlwide Ltd, зареєстрованій у Сент-Вінсенті та Гренадінах — офшорній зоні, де розміщують капітали багато багатих росіян та громадян інших країн.

У свою чергу, ця компанія належить іншій, а за усією цією схемою стоїть падчерка Чемезова Анастасія Ігнатова, стверджує іспанське видання, знову посилаючись на правоохоронні органи.

Компанія з Сент-Вінсента видала доручення на експлуатацію судна іншій фірмі, а кілька тижнів тому змінила документацію і навіть назву яхти: відтепер вона називається Meridian A.

"При цьому в терміновому порядку нова назва була накреслена не тільки на корпусі яхти, але навіть на рятувальних жилетах членів команди. Таким чином, фірмі, що управляє, навіть вдалося отримати у місцевої адміністрації дозвіл на вихід яхти з порту, який тепер вилучено", — розповідає DW.

Тим часом, Amtech Worlwide Ltd, звернувшись до суду, наполягає на відсутності будь-яких доказів приналежності яхти гендиректору "Ростеху".

Як писала "ДС", наприкінці вересня біля берегів Естонії помітили супер'яхту Graceful, яку пов'язують з президентом Росії Володимиром Путіним. Тепер корабель має нову назву — "Косатка".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua