• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Прем’єрка Фінляндії пообіцяла винищувачі для України: президент та армія заскочені зненацька

Прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін  під час візиту до Києва заявила, що Фінляндія могла би розглянути надання Україні винищувачів. Утім президент та військове керівництво країни кажуть, що нічого про це не знають

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання Yle, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Санна Марін сказала, що у Фінляндії можна було би підняти таку дискусію, тим більш, що країна саме закуповує новітні винищувачі на заміну тим, які має зараз. 

"Думаю, ми могли би обговорити "Хорнети" — чи можна було би запропонувати їх Україні, яка підготовка для цього потрібна", — зазначила прем’єрка. 

Вона наголосила, що поки усі розмови про винищувачі — на початковому етапі і в цьому питанні буде потрібна широка співпраця між західними союзниками. 

Наскільки відомо з відкритих джерел, зараз у Повітряних сил Фінляндії — 55 винищувачів F/A-18 Hornet і біля двадцяти тренувальних моделей, є також старіші тренувальні моделі британських Hawk. Фінляндія на заміну замовила у США 64 новітніх винищувачів F-35, їх мають поставити до 2026 року. 

Водночас президент та військове керівництво Фінляндії стверджують, що не обговорювало можливе передання Україні винищувачів Hornet, як про це заявляла прем’єрка.

Зокрема командувач військово-повітряних сил Фінляндії генерал-майор Юха-Пекка Керенен в коментарі для газети Helsingin Sanomat заявив, що Сили оборони країні не обговорювали можливе надання Україні винищувачів.

Керенен пояснив, що фінські Сили оборони не можуть дозволити собі відмовитися від Hornet доти, доки не отримають взамін винищувачі F-35. Крім того, організація оперативної підготовки таких винищувачів буде складним завданням.

Те ж у коментарі фінському агентству STT заявив і президент країни Сауле Нііністьо: "Ні з цим із цього питання обговорення не велось".

А міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен заявив каналу MTV Uutiset, що не знав про наміри Марін обговорити питання про винищувачі, які Фінляндія, за його словами, потребуватиме ще багато років.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua