• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Прем'єр Вірменії Пашинян натякнув, що російських "миротворцям" час забиратися із Карабаху

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про необхідність шукати альтернативи російським "миротворцям" у Нагірному Карабасі, якщо вони не виконують свої задачі в регіоні

Нікол Пашинян
Нікол Пашинян / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Прем'єра Вірменії цитує "Радіо Азатутюн", передает "ДС".

Так, Пашинян на засідання уряду спочатку сказав, що присутність російських "миротворців" у Нагірному Карабасі є ключовим фактором забезпечення безпеки карабаських вірмен.

Він нагадав про захоплення Азербайджаном сіл Хцаберд і Хін Тагер 11 грудня 2020 року й захоплення у полон вірменських військових, звинувативши російських "миротворців" у ігноруванні цих подій.

Також, за словами Пашиняна, 24 березня 2022 року знов таки за присутності російських миротворців сталося захоплення села Парух. Він додав, що все частніше у Нагірному Карабасі відбувається порушення режиму припинення вогню уздовж лінії зіткнення, випадки фізичного й психологічного залякування вірмен за присутності "миротворців".

Прем’єр Вірменії додав, що якщо безпека на лінії зіткнення не забезпечується у тристоронньому форматі, варто подумати "про запуск інших міжнародних механізмів".

Нагадаємо, так зване міністерство оборони невизнаної Нагірно-Карабаської республіки в середу, 3 серпня, заявило про порушення Азербайджаном режиму припинення вогню і загибель одного свого військового та сімох поранених.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua