• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Президент Австрії знову зібрався на вибори: дві партії "дали задній ход"

Президент Австрії Олександр ван дер Беллен 22 травня оголосив, що балотуватиметься на переобрання цього року на другий шестирічний термін

Флаг Австрії
Президент Австрії знову зібрався на вибори
Реклама на dsnews.ua

Це, ймовірно, обмежить кількість кандидатів, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Мене звуть Олександр ван дер Беллен. Я балотуюсь на пост президента. Я прошу вашої підтримки та вашого голосу", — звернувся президент до виборців.

78-річний ван дер Беллен має популярність і зміг пройти періоди потрясінь, зокрема розпад керівної коаліції між консервативною Народною партією та ультраправою Партією свободи у 2019 році.

Високопоставлені члени двох найбільших політсил у парламенті — Народної партії та соціал-демократів — заявили, що, швидше за все, не висуватимуть кандидатів, якщо ван дер Беллен піде на вибори.

Австрійські президенти відіграють здебільшого церемоніальну роль, але вони спостерігають за періодами кризи та перехідного періоду та мають право відправляти у відставку уряд.

Вибори можуть призначити на 9 жовтня 2022 року, за необхідності буде проведений другий тур.

Як писала "ДС", міністерка федеральної канцелярії Австрії у справах Європи Кароліні Едтштадлер заявила, що її країна підтримує прагнення України стати членом Європейського Союзу і не перешкоджатиме інтеграції до європейської спільноти.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua