• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Президент Болгарії не підтримав швидкий вступ України до НАТО

Президент Болгарії Румен Радєв відмовився підтримати звернення дев'яти країн-членів НАТО щодо вступу України до Північноатлантичного альянсу по прискореній процедурі

AP
Реклама на dsnews.ua

Водночас, болгарський лідер підтримує низку пропозицій, які містяться у спільному документі, передає "ДС" з посиланням на "Супільне".

"Глава держави Румен Радєв не підписався під повним текстом декларації, прийнятої деякими країнами Східної Європи щодо членства України в НАТО. Президент підтримує інші позиції, які містяться у документі", — повідомили в адміністрації Радєва.

Зокрема, зазначається, що Болгарія є підписантом декларації саміту НАТО в Бухаресті 2008 року про майбутнє приєднання України до НАТО, але ця декларація "була ухвалена за абсолютно інших умов безпеки".

"Військові дії на території України сьогодні вимагають, щоб її членство в Альянсі обговорювалося у повному складі Північноатлантичної ради та не призводило до ризику прямого залучення у війну країн НАТО", — йдеться у повідомленні.

У пресслужбі Румена Радєва зазначили, що вступ України до НАТО має розглядатися після врегулювання конфлікту з Росією.

"Рішення про вступ України до НАТО має ухвалюватися лише після вироблення чітких параметрів мирного врегулювання конфлікту між Росією та Україною, які мають бути прийняті та реалізовані обома супротивними державами", — цитують Радєва представники його адміністрації.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 30 вересня заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за процедурою, яка "відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти", тобто у прискореному порядку.

Президенти дев'яти країн НАТО з Центральної та Східної Європи опублікували спільну заяву, в якій засудили анексію Росією українських територій та закликали Альянс суттєво збільшити військову допомогу Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua