• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Президент Чехії прокоментував потенційне членство України в ЄС та НАТО: є низка умов, але Захід має допомогти

Підготовка до вступу до Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу є дуже складною, але Захід має допомогти Україні відповідати всім критеріям

Президент Чехії Петр Павел
Президент Чехії Петр Павел
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю Reuters заявив президент Чехії Петр Павел, передає "ДС".

"Я не кажу, що це (членство України в НАТО та ЄС, — "ДС") має бути в якомусь конкретному тимчасовому горизонті, тому що підготовка до вступу в обидва інститути дуже складна, потребує тривалої підготовки та виконання цілого переліку критеріїв, але ми маємо допомогти Україні в цьому", — наголосив Павел.

При цьому глава чеської держави зазначив, що переговори щодо вступу України до ЄС можуть розпочатися вже наприкінці цього року. Це дасть країні трамплін для більш тісної співпраці, допоможе післявоєнному відновленню та прискорить наближення до європейських стандартів.

"Коли йдеться про НАТО… чим стабільніша Україна в економічному плані, тим більше шансів, що її раніше підготують до вступу до НАТО", — додав президент.

Як писала "ДС", Сенат Польщі (верхня палата польського парламенту) одностайно підтримав резолюцію про вступ України до НАТО за пришвидшеною процедурою.

А президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що на саміті НАТО, який відбудеться влітку у Вільнюсі, обговорюватимуть збільшення видатків на оборону та можливість членства України в Альянсі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua