• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Президент Казахстану відправив уряд у відставку

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд у відставку

Касим-Жомарт Токаєв
Касим-Жомарт Токаєв
Реклама на dsnews.ua

Призначено нового держсекретаря та виконувача обов'язків прем'єра, передає "ДС" із посиланням на "Новини Казахстану".

Прем'єр-міністр Аскар Мамін написав заяву про відставку. Тимчасовим виконувачем обов'язків прем'єр-міністра Республіки Казахстан став Аліхан Смаїлов. Члени уряду Казахстану продовжать виконувати свої обов'язки до затвердження нового складу уряду.

Також президент Казахстану звільнив із посади державного секретаря Кримбека Кушербаєва. Він призначив новим держсекретарем Ерлана Каріна.

На посаду першого заступника голови Комітету національної безпеки Республіки Казахстан призначено Мурата Нуртлеу. Раніше він обіймав посаду заступника керівника Адміністрації президента Республіки Казахстан.

Нагадаємо, що буквально вчора 4 січня Токаєв виступив із відеозверненням до демонстрантів і сказав, що "влада не впаде".

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua