• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Президент Литви закликав створити спецтрибунал щодо воєнних злочинів Росії

Президент Литви Гітанас Науседа закликав створити спеціальний трибунал для розгляду воєнних злочинів Росії в Україні та виробити ефективний механізм компенсації жертвам війни

Гітанас Науседа
Гітанас Науседа
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у своїй промові на Генасамблеї ООН, передає "ДС".

"Не може бути жодної безкарності за жорстокі злочини, які були скоєні під час війни… Ми повинні притягнути до відповідальності всіх причетних у цьому безпрецедентному посяганні на мир та безпеку на території України та Європи…

Я закликаю світову спільноту створити спеціальний трибунал для розгляду воєнних злочинів. Крім того, необхідно виробити ефективний механізм відшкодування збитків жертвам цих злочинів", – заявив він.

Литовський президент нагадав, що з моменту започаткування ООН її центральною ідеєю було об'єднання країн, а також забезпечення мирного співіснування.

"У контексті глобальних викликів ми часто говоримо про права людини, а як же право країн бути суверенними та захищати свою територіальну цілісність? 24 лютого постійний член Ради безпеки ООН розпочав необґрунтовану, неспровоковану та незаконну війну проти сусідньої країни. Це грубе порушення міжнародного права підірвало саму суть ООН.

За останні 7 місяців війна Росії проти України завдавала страшної шкоди українському народу, багато тисяч були замучені, вбиті, мільйони були переміщені, були змушені покинути свою рідну країну, проте ця війна не зламала волю мужнього українського народу захищати свою країну, не зменшила її бойовий дух, різанина у Бучі та Ізюмі не поставила їх на коліна…", – зазначив Науседа.

Президент Литви заявив, що Росія, постійний член ООН, веде геноцидну війну, жорстоко зневажає світовий порядок, а за маскою енергетичної наддержави ховається небезпечна імперська держава.

"Атомна електростанція ніколи не повинна використовуватися як військова база. Більше того, безвідповідальна риторика Росії про можливе застосування ядерної зброї прямо суперечить її ролі як держави п'яти членів Ради безпеки ООН, а також зобов'язання, яке вона взяла на себе в заяві лідерів п'яти держав про недопущення ядерної війни та гонки озброєнь. Ми повинні колективно засудити такі дії та вимагати негайного і беззастережного виведення всіх військ з усієї території України", – закликав він.

Як писала "ДС", президент Литви Гітанас Науседа заявив, що результат війни в Україні буде вирішено на полі бою, а будь-які переговори з російським диктатором Володимиром Путіним є безглуздими

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua