• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Пригожин публічно спростував наратив Кремля про "нацистів" та "війну з НАТО" в Україні

Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин спростував пропагандистські наративи Кремля про "війну з НАТО та нацистами" в Україні

Пригожин публічно спростував наратив Кремля про "нацистів" та "війну з НАТО" в Україні
Пригожин публічно спростував наратив Кремля про "нацистів" та "війну з НАТО" в Україні / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

У своєму інтерв’ю Пригожин заявив, що Росія воює "виключно з українцями", які оснащені технікою, наданою НАТО, і деякими "русофобськими" найманцями, які добровільно підтримують Україну, але не з самим НАТО.

Пригожин також зазначив, що російські чиновники, швидше за все, знали, що НАТО запропонує Україні військову допомогу, тому що "смішно думати, що коли РФ вирішила провести цю так звану "спеціальну військову операцію", вона не врахувала допомогу НАТО Україні".

Власник "Вагнеру" також засумнівався щодо цілей "денацифікації" в Україні — каже, що не знає, чи є в Україні "нацисти", з якими на публіку "воює" Кремль. Пригожин також зазначив, що Росія "демілітаризує" Україну лише тоді, коли всі українські війська будуть знищені, стверджуючи, що ці зусилля тривають, але незрозуміло, чи будуть вони успішними.

"Пригожин фактично відкинув довоєнні та післявоєнні заяви Кремля про те, що Росії необхідно захищатися від загрози НАТО в Україні, і підривав необхідність і ймовірність заявлених президентом Росії Володимиром Путіним максималістських цілей цього вторгнення", — підкреслюють аналітики ISW.  

Крім іншого, Пригожин вкотре висловив свою стурбованість можливим українським контрнаступом на сході України, стверджуючи, що Україна має 200 тисяч резервів, зосереджених для наступу по всьому східному фронту.

"Перебільшені заяви Пригожина про безпосередню загрозу російським військам, ймовірно, є спробою отримати додаткові постачання та підкріплення від Міноборони Росії, щоб врятувати своїх найманців в Бахмуті.

Пригожин зробив кілька позитивних заяв про Мінестерство оборони РФ, навіть визнаючи, що регулярні війська воюють разом із чеченськими підрозділами в Білогорівці Луганської області", — зауважують аналітики.

Як писала "ДС", засновник російської ПВК "Вагнер" Євгєній Пригожин анонсував масштабний контрнаступ Сил оборони України вже у квітні, закликаючи зберегти військові сили РФ, і тим самим виправдовуючи нездатність досягти цілей у Бахмуті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua