• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Пригожин у розмові з Путіним розкритикував російських військових через поразки на фронті

Засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин у розмові з президентом Росії Володимиром Путіним розкритикував російське військове керівництво через поразки у війні з Україною

Реклама на dsnews.ua

Про це пише американське видання The Washington Post із посиланням на двох американських чиновників, передає "ДС".

За інформацією джерел видання, людиною з "близького кола" Володимира Путіна, яка нещодавно висловила незгоду безпосередньо президенту РФ щодо підходу до ведення війни, був Євген Пригожин. 

За інформацією американської розвідки, на яку посилається видання, Пригожин розчарований Міністерством оборони Росії, також зростає "напруга" у його відносинах з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу.

Зокрема, він висловлював думку, що Міноборони РФ занадто покладається на "вагнерівців", не дає групі найманців достатньо грошей і ресурсів для виконання їхньої місії.

У коментарі WP очільник ПВК "Вагнера" заперечив свою нещодавню розмову з Путіним та критику ЗС РФ.

"По-перше, я не спілкувався особисто з Володимиром Володимировичем Путіним ні останнім часом, ні в будь-якому осяжному майбутньому. Я не критикував керівництво Збройних сил Російської Федерації під час конфлікту в Україні. Тому я не можу нічого коментувати", — сказав Пригожин.

Крім того, представники американської розвідки вважають, що Пригожин змонтував нещодавно розповсюджене в соцмережах відео, на якому "вагнерівці" скаржаться на нестачу основних харчових продуктів та провізії, як засіб тиску на Кремль, щоб збільшення фінансування його групи найманців. У коментарі WP Пригожин заявив, що не бачив це відео.

Як повідомляє видання, те, що Пригожин наважився критикувати російських військових перед Путіним, свідчить про зростання його впливу тим швидше, чим більше поразок отримує Росія у війні. Це також підкреслює хитке становище формального керівництва російського оборонного відомства, яке потрапило під критику з боку Пригожина.  

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua