• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Продали граніт замість міді: державний трейдер Китаю втратив $20 мільйонів через російських "партнерів"

Китайська державна компанія, трейдер сировинних товарів Wuchan Zhongda Group зазнала збитків на $20 мільйонів через шахрайство російських партнерів, сокільки не отримала 2000 тонн міді, купленої в Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

За даними видання, Wuchan Zhongda Group, продажі якої склали 580 мільярдів юанів (80 мільярдів доларів) у 2023 році, купила 2000 тонн рафінованої міді з російського металургійного заводу, яка мала бути поставлена ​​у травні, але так і не дійшла до порту.

Замість цього, згідно документів, метал був оформлений як набагато дешевший граніт і, ймовірно, потрапив до Туреччини, відповідно до записів судноплавної компанії, яка обробляла вантаж.

Вантаж вирушив із Санкт-Петербурга на початку цього року і мав прибути до китайського порту Нінбо наприкінці травня.

Мідь на Лондонській біржі металів минулого разу коштувала 9821 долар за тонну, тож за сьогоднішніми цінами партія коштувала б майже 20 мільйонів доларів. Минулого року загальний імпорт Китаєм рафінованої міді становив у середньому понад 300 000 тонн на місяць для використання в різних галузях промисловості, включаючи будівництво, передачу електроенергії та чисту енергію.

Співробітники китайської компанії відвідали Росію, щоб розслідувати інцидент, але їм навіть не вдалося знайти зазначений в документах металургійний завод.

Після цього випадку, за словами джерел агентства, китайські фірми почали проводити внутрішні перевірки своїх контрактів із російськими фірмами.

Як писала "ДС", 17 травня китайський лідер Сі Цзіньпін і російський президент Володимир Путін під час візиту останнього у Пекін підписали спільну заяву про "нову еру" партнерства між країнами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua