• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Проросійський кандидат не пройшов до другого туру президентських виборів у Чорногорії: хто битиметься за посаду

На президентських виборах у Чорногорії до другого туру не вийшов проросійський кандидат Андрій Мандич, який вважався фаворитом

Вибори у Чорногорії
Проросійський кандидат не пройшов до другого туру президентських виборів у Чорногорії
Реклама на dsnews.ua

Йдеться про голову партії "Нова сербська демократія" і лідера руху "Демократичний фронт" Андрія Мандича, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

До другого туру проходять чинний президент Міло Джуканович, який отримав 35,3% голосів, і Яков Мілатович, який здобув підтримку 29,1% виборців.

Мілатович – висуванець від нової політичної сили, громадського руху "Європа сьогодні". Ця партія не представлена у парламенті, проте стала головним переможцем минулорічних місцевих виборів.

Як зазначається, партія підтримує європейських курс Чорногорії, проте спирається на Сербську православну церкву та сербську меншину.

Спочатку планувалося, що від цієї політсили балотуватиметься її лідер Мілойко Спаїч, проте його не допустили до перегонів через друге сербське громадянство.

До першого туру очікувалося, що нинішні вибори стануть протистоянням між проєвропейським президентом Міло Джукановичем, який однак має високий антирейтинг через гучні корупційні скандали, та проросійським Андрієм Мандичем. Однак у першому турі за Мандича віддали голоси лише 19,3% виборців.

Натомість Мандич може вплинути на переможця другого туру – він вже закликав своїх виборців підтримати у другому турі Якова Мілатовича.

Як писала "ДС", президент Чорногорії Міло Джуканович 16 березня підписав указ про розпуск скупщини (парламенту) країни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua