• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Просять уникати насильства: з'явилася реакція ЄС на події у Казахстані

Європейський Союз закликає всі сторони конфлікту у Казахстані уникати ескалації та насильства

Прапор ЄС
Прапор ЄС / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті зовнішньополітичної служби ЄС, передає "ДС".

"Ми закликаємо всіх, кого це стосується, діяти відповідально та стримано та утримуватися від дій, що можуть призвести до подальшої ескалації насильства. Визнаючи право на мирні демонстрації, ЄС очікує, що вони залишатимуться ненасильницькими", — йдеться в заяві.

Окрім цього, ЄС закликає владу поважати фундаментальне право на мирний протест та пропорційність у застосуванні сили при захисті інтересів безпеки, дотримуватися власних міжнародних зобов'язань.

В ЄС також очікують на мирне врегулювання ситуації за допомогою інклюзивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами та поваги до основних прав громадян.

"Ми розраховуємо на те, що Казахстан виконає свої зобов’язання, включаючи свободу преси та доступ до інформації онлайн та офлайн", — зазначено у заяві.

Як повідомляла "ДС", 2 січня почалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями.

Вдень 5 січня у місті Алмати продовжуються зіткнення. Протестувальники штурмували будівлю акімату і прорвалися всередину, почалася пожежа.

У країні відключають інтернет та мовлення телеканалів.

Крім того, 5 січня по всій території Казахстану оголосили надзвичайний стан.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua