• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Путін боїться програти війну в Україні та шукає нові фронти, — дослідник тероризму

На думку дослідника тероризму Браяна Дженкінса, голова Кремля та його "пропагандистський медійний хор" намагаються навіяти росіянам, що вони протистоять "не лише НАТО, а й "сатанинським, наркозалежним, трансгендерним нацистам-педофілам"

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у статті для Корпорації RAND пише ветеран армії США та дослідник питань, пов'язаних із тероризмом, Брайан Дженкінс, передає "ДС".

Путінська війна в Україні в останні місяці вилилася в криваві битви в Бахмуті, Авдіївці та інших містах, які, серед іншого, страждають від постійних російських обстрілів. Але передова лінія – не єдиний фронт, на якому воює Путін. Психологічна та політична кампанія, спрямована на те, щоб послабити рішучість Заходу, — це ще одна стратегія Кремля.

Ядерні погрози російського лідера Дженкінс називає формою тероризму, спрямованою на те, щоб залякати союзників України та відвернути увагу мешканців РФ від військових невдач.

"Це спрямовано на те, щоб спричинити тривогу на Заході щодо того, що війна в Україні виллється в ядерну війну, яка стане катастрофою для всіх", — пояснив Дженкінс. Він називає це певним гуманітарним прикриттям для тих, хто стверджує, що війну необхідно зупинити — і, якщо знадобиться, ціною припинення підтримки України заради порятунку решти світу.

На думку дослідника, загрози Путіна все ж таки обмежуються рамками пропаганди, проте їх не слід скидати з рахунків.

У ядерних загроз є ще одна мета. Голова Кремля намагається переконати російську аудиторію в тому, що Росія стикається з екзистенційною загрозою, і для цього в хід може піти найсерйозніша зброя.

Дженкінс стверджує, що Путіну потрібно, щоб росіяни прийняли такий наратив і були готові витримати затяжну війну та економічні санкції.

Путін та його медійний хор, на думку дослідника, намагаються навіяти росіянам, що вони протистоять не лише НАТО, що їм загрожують "сатанинські, наркозалежні, трансгендерні нацисти-педофіли".

"Подібна риторика може знайти відгук і у деяких ультраправих екстремістів на Заході", — пояснив Дженкінс.

Ніхто не знає, чи спрацює такий підхід, все ж таки увагу російської молоді не так легко відволікти від військових невдач російської армії, проте аналітик вказує на те, що в РФ не спостерігається "величезного киплячого незадоволеного підпілля".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua