• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Путін хотів би "відкрутити" війну з Україною до 24 лютого, – Кучма

Президент Росії Володимир Путін сьогодні хотів би, щоб усе "як у казці" якось відігралося назад, і щоб "24 лютого начебто не було"

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це другий президент України Леонід Кучма заявив в інтерв'ю ВВС, передає "ДС".

"Мені здається, що насправді, якщо говорити про емоційну складову, Путін сьогодні хотів би, щоб усе, як у казці, відкрутилося, відігралося назад. Щоб 24 лютого начебто не було", — сказав він.

Кучма додав, що "бліцкриг провалився, причому провалився внаслідок фатального прорахунку Путіна".

"Саме так — це був фатальний прорахунок у злочинних планах, а не якась там безневинна "помилка", про яку говорять ті, хто хоче "зберегти обличчя" Путіну. Пізно. Не відкрутиш, не збережеш", — сказав другий президент України .

За словами Кучми, якщо ж дивитися з більш функціональної точки зору, то диктатор і його найближче оточення зараз хочуть насамперед збереження своєї влади, гарантії того, що Росія фактично залишиться їхньою власністю.

"Для цього потрібно, щоб не похитнулася основа режиму. Щоб російський обиватель з манією величі отримав свою порцію наркотику, який створює ту саму віртуальну реальність, де він почувається владикою світу та героїчним переможцем", — сказав колишній український лідер.

Леонід Кучма також зазначив, що кремлівський режим продаватиме росіянам як "перемогу" все, що зможе.

"Руйнування нашої інфраструктури та нашого промислового потенціалу, яку видаватиме за "демілітаризацію". Судилище над азовцями, яке оголосить тією міфічною "денацифікацією". Повну окупацію "ЛДНР", сухопутний коридор у Крим, дніпровську воду", — сказав він.

Кучма додав, що якщо підсумувати однією пропозицією, то Путін хотів знищити українську державу, а отримає він її друге народження.

"Саме цим шляхом ми сьогодні йдемо — шляхом утвердження єдиної української нації, яка усвідомила себе і готова боротися за власну ідентичність", — упевнений другий президентт України.

Коментуючи переговори з Путіним, Кучма заявив, що вважає правильним їх початок лише після поразки Росії на полі бою.

"Нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сформулював нашу позицію цілком чітко: за стіл переговорів ми сядемо лише після поразки Росії на полі бою. Тобто ми обговорюватимемо саме наші умови та наші вимоги, і це правильно. А обговорювати їх можна з ким би то не було", — підсумував Леонід Кучма.

Нагадаємо, Кучма також заявив, що Путін може застосувати тактичну ядерну зброю проти України, якщо відчує загрозу своїм політичним амбіціям.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua