• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Путін і Лукашенко обов'язково відповідатимуть за злочини проти українців, — голова ЄП

Президент Росії Володимир Путін та самопроголошений білоруський лідер Олександр Лукашенко відповідають за військові злочини проти України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила під час надзвичайного пленарного засідання Європарламенту його голова Роберта Мецола, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Від імені Європейського парламенту я рішуче засуджую російську військову агресію проти України та висловлюю солідарність з усіма, хто зараз страждає або загинув. Послання від Європи є дуже чітким — ми станемо поряд, ми не будемо відводити погляд, коли хтось бореться на вулицях за наші цінності та зупиняє величезну путінську машину війни. Ми підтримуємо юрисдикцію Міжнародного кримінального трибуналу та розслідування військових злочинів, що були скоєні в Україні. Ми притягнемо його (Путіна – ред.) до відповідальності, як і Лукашенка", — наголосила президент ЄП.

Вона наголосила, що зараз вся Європа постала перед екзистенційною загрозою. Українці, які зараз ведуть мужню боротьбу за власну свободу та саме існування власної країни, є джерелом натхнення для всіх європейців, бо доводять – ті європейські цінності та спосіб життя мають бути захищені.

Мецола нагадала, що Європарламент має довгу та горду історію боротьби з автократичними режимами. У цьому контексті вона оголосила про намір повністю заборонити доступ для будь-яких представників Кремля до приміщення ЄП, оскільки агресору та розпалювачу війни не місце у домі демократії.

Глава ЄП визначила чотири важливі напрямки, які має досягати Європейський Союз перед фактом поточних безпекових викликів, що виходять від РФ.

Перший полягає в припиненні залежності ЄС від російського газу, що вимагає подвоєння зусиль з диверсифікації всієї європейської енергетичної системи. Другий напрямок – Європа не буде надалі вітати кремлівську готівку. Третє — інвестиції ЄС в оборону мають відповідати риториці. Четвертим пунктом Роберта Мецола назвала необхідність посилення боротьби із кремлівською дезінформацією.

Як повідомляла "ДС", 1 березня президент Володимир Зеленський виступив перед Європейським парламентом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua