• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Путін починає усвідомлювати свої проблеми в Україні і може тимчасово послабити апетити, – розвідка США

Президент Росії Владімір Путін був здивований провалом Збройних сил РФ в Україні та може скоротити на якийсь час свої цілі в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила директор Національної розвідки США Евріл Гейнс на щорічному Форумі національної оборони в Каліфорнії, передає "ДС". з посиланням на Reuters,

При цьому вона зазначила, що глава Кремля не змінив довгострокових планів щодо України.

"Можливо, Путін захоче скоротити свої короткострокові військові цілі, щоб повернутися до своїх планів за деякий час", — заявила Гейнс.

Вона сказала, що Росія "досить швидко" витратила свої військові запаси.

"Я справді думаю, що він стає більш обізнаним про проблеми, з якими стикаються військові в Росії. Але нам все ще не ясно, чи має він на даному етапі повну картину проблем. Ми бачимо брак боєприпасів, морального духу, проблеми із постачанням, логістикою" ", — сказала Гейнс.

Вона зазначила, що американська розвідка вже спостерігає "певне зниження темпів конфлікту", яке, як очікується, триває наступні кілька місяців. У цей час і Україна, і Росія намагатимуться підготуватися до майбутнього контрнаступу.

Відповідаючи на питання про наслідки атак Росії на енергосистему України та іншу громадянську інфраструктуру, Гейнс сказала, що мета Москви почасти полягала в тому, щоб підірвати волю українців до опору.

"Я думаю, що ми не бачимо жодних доказів того, що воля українців підірвалася. При цьому економіка України дуже страждає", — зазначила вона.

"Наскільки це вплине, буде залежати від того, на що вони (Росія) підуть, на що вони здатні, наскільки стійкою буде критична інфраструктура (України), наскільки ми зможемо допомогти їм її захистити. Економіка України страждає дуже сильно… Очевидно, що руйнування енергосистеми матиме вплив і на неї", – зазначила глава розвідки США.

Гейнс додала, що США не вважають ймовірною зміну режиму в Росії через війну та падіння влади в Ірані через протести.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua