• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Путін оголосив про закінчення "часткової мобілізації": експерти пояснили, чому

Путін оголосив про закінчення "часткової мобілізації" у Росії, щоб звільнити бюрократичну пропускну здатність для звичайного осіннього призову і створити умови кращої підготовки для осінніх призовників

Реклама на dsnews.ua

Про це свідить черговий звіт аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Російський президент Владімір Путін оголосив, що "часткова мобілізація" закінчиться "приблизно через два тижні" – у той час, коли має розпочатися відтермінований осінній призов.

14 жовтня Путін заявив журналістам, що "нічого додаткового не планується" і що "часткова мобілізація майже завершена".

Путін оголосив, що з 220 000 осіб, які були мобілізовані після його наказу від 21 вересня, 35 000 вже перебувають у російських військових частинах, а 16 000 уже перебувають у частинах, які "виконують бойові завдання".

Президент РФ також окреслив підготовку, яку нібито проходять ці мобілізовані сили: 5-10 днів "первинної підготовки", 5-15 днів навчання з бойовими частинами, "потім наступний етап – вже безпосередньо у військах, які беруть участь у бойових діях".

За даними інституту, навіть 10 днів навчання, яке можуть отримати мобілізовані, швидше за все, не складаються з фактичної бойової підготовки.

Багато майбутніх інструкторів і офіцерів, ймовірно, були поранені або вбиті в Україні ще до початку мобілізації. Російські навчальні полігони також, ймовірно, неукомплектовані.

В Інституті припускають, що Путін може планувати, аби мобілізовані "закривали прогалини" на передовій Росії достатньо довго, щоб осінні призовники пройшли певну підготовку та сформували додаткові підрозділи для покращення бойової потужності РФ у 2023 році.

Також ISW із посиланням на заяву речника Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі повідомляє, що, незважаючи на суперечливі заяви про посилення підготовчого режиму в Білорусі, немає ознак того, що білоруські війська готуються ввести Україну.

Українські та західні офіційні особи продовжують повторювати, що не помітили жодних ознак підготовки білоруського вторгнення в Україну, незважаючи на тривожні повідомлення в білоруському інформаційному просторі про те, що президент Александр Лукашенко запровадив режим "контртерористичної операції".

Нагадаємо, вчора глава Кремля Владімір Путін заявив, що 16 тисяч росіян, яких було призвано під час мобілізації, вже воюють в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua