• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Путін підписав нову Морську доктрину: НАТО – загроза, а Чорне море – зона інтересів

Президент РФ Владімір Путін затвердив нову Морську доктрину, де назвав акваторію Чорного моря "зоною національних інтересів", а НАТО визначив як загрозу

Реклама на dsnews.ua

Відповідний документ опублікований на сайті Кремля, передає "ДС".

У новій доктрині Росії позначені "кордони та зони національних інтересів країни", насамперед — в Арктиці, Чорному, Охотському та Берингових морях.

"Їх захист забезпечуватимемо твердо і всіма засобами. Ключове тут – це можливості військово-морського флоту. Він здатний блискавично відповісти всім, хто вирішить посягнути на наш суверенітет і свободу", — сказав диктатор.

Путін пригрозив, що найближчими місяцями ЗС РФ отримають гіперзвукові комплекси "Циркон". Першим носієм стане фрегат "Адмірал Горшков". За його словами, для комплексів "немає перешкод".

Морська доктрина відносить до основних загроз безпеки РФ "курс США на домінування у світовому океані та зростання активності НАТО".

Російський президент назвав відсутність потрібної кількості пунктів базування для російських кораблів за кордоном "ризиком для морської діяльності РФ".

Росія підвищуватиме бойові можливості ВМФ "для забезпечення національної безпеки та захисту інтересів у світовому океані".

Путін запланував розвиток суднобудівного комплексу на Далекому Сході, зокрема для будівництва авіаносців.

Нагадаємо, сьогодні зранку в Росії заявили, що український безпілотник атакував штаб російського флоту у Севастополі, через що в місті скасували святкові заходи до дня ВМФ окупантів. В Україні переконують, що такі заяви окупантів — відверта провокація.

Військово-морські сили України вважають, що окупанти настільки бояться ЗСУ, що вигадали "удар українського безпілотника" в окупованому Севастополі, аби знайти привід скасувати святкування дня ВМФ РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua