• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Путін намагається розділити українські війська перед новим наступом, – ISW

Президент РФ Володимир Путін намагається відтягнути частину підрозділів української армії на північно-східний кордон, щоби розпорошити її сили перед наступом російської армії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Аналітики вважають, що Путін створює умови для подальших російських транскордонних рейдів у північно-східні райони України, ймовірно, з метою продовження внутрішніх інформаційних операцій і притиснення українських сил до північних прикордонних районів.

У ISW нагадали, що 1 лютого Путін провів нараду, щоб обговорити відновлення житлової інфраструктури в анексованому Криму, Бєлгородській, Брянській і Курській областях після обстрілів з боку України. На нараді російський президент заявив, що його адміністрація вважає пріоритетом припинення українських обстрілів прикордонних регіонів, але це завдання є "справою військового відомства".

"Акцент Путіна на передбачуваній небезпеці українських обстрілів прикордонних регіонів, ймовірно, переслідує подвійну мету. Це сприяє інформаційній операції, спрямованій на те, щоб представити війну в Україні як екзистенційну загрозу для російських громадян, щоб забезпечити внутрішню підтримку затяжної війни.

Також Путін може створювати умови для ескалації транскордонних рейдів, щоб відволікти і розпорошити українські сили від критично важливих осей наступу, притиснувши їх до північно-східних прикордонних районів", – йдеться у звіті.

За оцінками ISW, російське вторгнення з боку Білорусі є вкрай малоймовірним, а інформаційна операція, мета якої — притиснути українські війська до північного кордону, ймовірно, зазнає невдачі.

"Загроза транскордонних рейдів з Бєлгородської, Брянської та Курської областей на північ і північний схід України, ймовірно, є спробою змусити Україну розгорнути обмежені підрозділи в цих районах, таким чином розпорошивши українські війська напередодні ймовірної російської наступальної операції в найближчі місяці", – підсумували в інституту.

Як писала "ДС", міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Росія мобілізувала близько 500 000 солдатів, щоб підготуватися до наступу на двох напрямках та "щось спробувати" 24 лютого.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua