• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Путін використовує бронепотяги: ЗМІ повідомили про будівництво секретної мережі станцій для російського диктатора

Російські журналісти заявили про викриття секретної мережі залізниць та станцій, збудованої спеціально для президента РФ Володимира Путіна. З часу підготовки до повномасштабного вторгнення в Україну він надає перевагу поїздкам у бронепотязі, а не літаками

Російський диктатор Володимир Путін у поїзді
Російський диктатор Володимир Путін у поїзді
Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть "Проект" та "Центр "Досье", передає "ДС"

За даними журналістів, Володимир Путін користувався бронепотягами ще у 2012, про що свідчать матеріали пресслужби Кремля. Однак у 2014-2015 роках для нього створили оновлену версію.

Потяг для Путіна зовнішньо майже нічим не відрізняється від звичайних потягів російської залізниці — сірий колір із фірмовою символікою. Однак він броньований, а на дахах вагонів можна помітити прикриті радіоантени спецзв'язку.

Цей спецпотяг "збірний" — вагони підбираються під кожну поїздку перших осіб держави, включають кілька "секретних вагонів", звичайні спальні вагони та купе. Їздити на спецпоїзді мають право лише президент та прем'єр РФ.

За даними ЗМІ, у такого поїзда найвищий пріоритет. Розклад коригують під Путіна, щоб його потяг міг йти з максимальною швидкістю і без зупинок. До спецпоїзду обов'язково входять: вагон для президента зі спальнею та робочим кабінетом для нарад, вагон для супроводжуючих та вагон для спецзв'язку.

За даними ЗМІ, Путін почав активно користуватися потягами для переміщення у 2021 році, коли планував повномасштабне вторгнення в Україну.

Як вказує "Центр "Досье" компанія, яка володіє поїздом для Путіна, належала племіннику Юрія Ковальчука — основного акціонера банку "Росія" та близького друга Путіна.

Також журналісти з'ясували, що до всіх основних резиденцій Путіна підвели залізничні гілки, а поряд збудували секретні станції. Це стосується резиденції російського диктатора у Валдайському районі Новгородської області, держрезиденції Ново-Огарьово під Москвою та резиденції у Сочі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua