• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Путін вирішив розмістити ядерну зброю в Білорусі

Москва і Мінськ домовилися розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це російський диктатор Володимир Путін сказав в інтерв'ю журналісту Павлу Зарубіну на телеканалі "Россия 24", передає "ДС" із посиланням на пропагандистські агенції РИА Новости і ТАСС.

Путін уточнив, що 1 липня закінчиться будівництво сховища. Він запевняє, що розміщувати зброю будуть без порушення зобов'язань за ДСНО.

За словами Путіна, приводом для такого кроку стала заява Великої Британії про постачання Україні боєприпасів зі збідненим ураном.

"Що стосується наших переговорів з Олександром Григоровичем Лукашенком (самопроголошений президент Білорусі, — "ДС"), приводом послужила заява заступника міністра оборони Великої Британії [Аннабель Голді], що вони збираються постачати в Україну заряди зі збідненим ураном, це так чи інакше пов'язано з ядерними технологіями.

Навіть поза контекстом цих подій, цієї заяви Олександр Григорович Лукашенко давно ставить питання про те, щоб розмістити на території Білорусі російську тактичну ядерну зброю.

Ми вже передали в Білорусь наш відомий, дуже ефективний комплекс "Іскандер", він теж може бути носієм. З 3 квітня приступаємо до навчання екіпажу і 1 липня закінчуємо будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї на території Білорусі", — зазначив він.

Путін також заявив, що Росії є чим відповісти на снаряди зі збідненим ураном.

"Повинен сказати, що Росії, звичайно, є чим відповісти. У нас, без перебільшення, сотні тисяч, саме сотні тисяч, таких снарядів. Ми їх поки що не застосовуємо", — сказав президент країни-агресора.

Нагадаємо, 21 березня Велика Британія оголосила про постачання в Україну партії бронебійних снарядів із збідненим ураном.

Російський президент Володимир Путін заявив, що РФ буде змушена "реагувати" у разі використання Україною снарядів із збідненим ураном.

У Міноборони Британії зазначили, що Росія навмисно намагається поширювати дезінформацію про снаряди зі збідненим ураном.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua