• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Путін заявив, що під час протестів у Казахстані "застосовувалися майданні технології"

Президент Росії Володимир Путін заявив, що під час масових заворушень у Казахстані "застососувалися майданні технології"

Протести у Казахстані
Протести у Казахстані
Реклама на dsnews.ua

Про це Путін заявив під час онлайн-саміту ОДКБ, передає "ДС".

За його словами, загроза Казахстану була викликана "не стихійними акціями протесту, а зовнішніми та внутрішніми деструктивними силами".

"Ми розуміємо, що загроза казахстанській державності, що виникла, викликана аж ніяк не стихійними протестними акціями з приводу цін на паливо, а тим, що ситуацією скористалися деструктивні внутрішні і зовнішні сили", — сказав президент РФ.

Путін додав, що Казахстан "зіштовхнувся з міжнародним тероризмом" — на його думку, серед учасників акцій протесту були "банди озброєних людей, які вочевидь пройшли підготовку в закордонних центрах і мають досвід бойових дій у гарячих точках".

На думку російського президента, у Казахстані також "активно застосовувалися властиві "майданним" технологіям елементи силової інформаційної підтримки протестів".

Як писала "ДС", у Казахстані 2 січня почалися протести проти підвищення цін на газ, що охопили всю країну. Пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів.

7 січня Токаєв наказав силовикам без попередження відкривати вогонь на поразку проти протестувальників у рамках "антитерористичної" операції. За даними МВС республіки, станом на ранок 10 січня правоохоронці затримали близько 8 тис. людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua