• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Раніше йшов до Німеччини: Росія щодня спалює 4 млн куб. м газу

Норвезька аналітична фірма Rystad Energy порахувала, що Росія щодня спалює близько 4,34 млн куб. м газу біля компресорної станції "Портова", яка є початковою точкою газопроводу Північний потік

Російський монополіст
Російський монополіст / РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Вартість такого обсягу газу за нинішніми цінами перевищує $10 млн, передає "ДС" із посиланням на BBC.

З червня Росія значно скоротила постачання газу Північним потоком, і з того ж часу вчені помітили значне збільшення тепловіддачі об'єкта, що є наслідком спалювання природного газу.

"Хоча точні причини факельного спалювання невідомі… чіткішого сигналу бути не може: Росія здатна знизити ціни на енергоносії хоч завтра. Це газ, який інакше експортувався б "Північним потоком-1" або альтернативними шляхами", – заявили в Rystad Energy.

Газ, який спалює Росія, надходить з нового заводу зрідження газу біля КС "Портова". У виданні зазначили, що на переробних підприємствах часто доводиться спалювати газ – з технологічних причин чи з питань безпеки, але масштаби спалювання в цьому випадку здивували експертів.

"Я ніколи не бачила, щоб завод ЗПГ спалював стільки газу", – сказала виданню Джесіка Маккарті, експертка з супутникових даних з американського Університету Маямі.

Вчені також стурбовані великою кількістю вуглекислого газу та сажі, що утворюються при спалюванні, бо це може прискорити танення арктичного льоду.

"Чорний вуглець осідає на сніг і кригу та значно прискорює танення. Деякі широко цитовані оцінки уже вказують на те, що факельне спалювання – це основне джерело осаду чорного вуглецю в Арктиці. Тому будь-яке збільшення факельного спалювання в цьому регіоні є особливо небажаним", – заявив Професор Метью Джонсон з Карлтонського університету в Канаді.

Як писала "ДС", місто Гаага (Нідерланди) має намір запросити тимчасове вилучення із санкцій ЄС проти Росії через необхідність терміново знайти заміну російському газу напередодні зими.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua